Evsel Çatı Solar Sistemler

Evsel Çatı Solar Sistemler

İnvest Solar Enerji çatı üstü solar enerji sistem kurulumlarında uzmandır. Evsel Çatılarda;

  • Keşif,
  • Sistem tasarımı,
  • Elektrik dağıtım kuruluşu başvuruları,
  • Proje / onay süreçleri,

Evsel Çatı Üstü Güneş Enerji Sistemleri Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev çatılarında güneş paneli monte edilecek alan dardır ve bunların büyük bir bölümü direkt olarak güneye bakmaz. Baca ve çatı katı gibi yapılar kullanılabilir çatı alanını gölgede bırakabilir. Bu bakımdan güneş enerjisi kurulacak konutta detaylı bir keşif yapılması gerekir.

Çatıya monte edilecek güneş paneli sayısının az olması nedeniyle yüksek güçlü ya da monokristal panel tercih edilmelidir.

Çatı üstü solar enerji sistemlerinde inverter seçimi de önemli bir faktördür. Seçilecek inverterin teknik özellikleri direkt olarak sistem verimini ve yatırım getirisini etkiler. Optimizer’li sistemler yüksek verim ve güvenlik açısından evsel solar enerji uygulamalarında tercih edebilir.

Çatılar yalıtım açısından konutların en hassas bölümlerindendir. Konstrüksiyon – montaj ekipmanlarının ve güneş paneli montajının bu konuda deneyimli bir ekip tarafından yapılması gerekir.

Yatırımcının işletme sırasında sistemin uzaktan  takibi, bakım/onarım ve elektrik dağıtım kuruluşu faturalandırma işlemlerinin kontrolü için uzman bir ekiple çalışmaya devam etmesinde fayda vardır.

Firmamız bu süreçlerin tamamında müşterisine yüksek kalite standartlarıyla hizmet vermek için çalışmaktadır.